Oczekiwania, a nie żądania

Wbij do głowy każdemu alkoholikowi tę prawdę, iż zdrowieć może on niezależnie od kogoś czy czegoś. Jedynym warunkiem zdrowienia jest zaufanie Bogu i uporządkowanie własnego życia.

Anonimowi Alkoholicy

4 uwagi do wpisu “Oczekiwania, a nie żądania

 1. Błazen

  „Niezależnie od kogoś”, albo „niezależnie od kogokolwiek” to są synonimy, a nie błędne tłumaczenie. Ramy programu AA są zawarte w Wielkiej Księdze, natomiast program jest świetnie uściślony i rozwinięty w Codziennych Refleksjach, w Dwunastu Krokach i Dwunastu Tradycjach, oraz w wielu innych pozycjach książkowych Wspólnoty. Poczytaj coś więcej, to otworzą Ci się oczy, bo trącisz sekciarstwem, a szkoda, bo jesteś mądrym człowiekiem.

  Polubienie

 2. szpinak

  Błazen. Tak zauważyłem, że to jest cytat nie z IV wydania Wk. Dlatego też sprostowałem to dawne błędne tłumaczenie odnosząc się do najnowszego, IV wydania WK. Błazen staram się żyć w prawdzie i dlatego prostuje pomyłki. Nie zauważyłem tego w refleksjach bo rzadko je czytam. Nie ma tam Programu AA wiem i jak sam to napisałeś zawiera bardzo dużo błędów i pomyłek jedną z nich zwiera ten właśnie cytata.
  PD

  Polubienie

 3. Błazen

  Szpinak, czy zauważyłeś źródło podane pod tekstem? Tak, to jest cytat z Wielkiej Księgi AA ,(Anonimowi Alkoholicy, str. 85 wydanie trzecie) . To tylko fragment przedwczorajszej refleksji z Codziennych Refleksji AA. ;

  Polubienie

 4. szpinak

  ,, iż zdrowieć może on niezależnie od kogoś” I po co te terapeutyczne manipulacje? W Wielkiej Książce w rozdziale ,,Praca z innymi” ,,Wbij każdemu do głowy tę myśl, iż WYZDROWIEĆ może niezależnie od kogokolwiek” WK wyd IV str 99 ,, Alkoholik musi być pewien swojego wyzdrowienia” str 100 nie zdrowienia tylko wyzdrowienia w prostocie ,,Nie pozwól żadnemu alkoholikowi twierdzić, że nie może WYZDROWIEĆ dopóki nie odzyska swej rodziny” ,,Widzieliśmy alkoholików, którzy WYZDROWIELI,” WK wyd IV str 100.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s