Jestem tutaj nowy(a)

JEŚLI JESTEŚ TUTAJ „NOWY” TO KONIECZNIE PRZECZYTAJ CAŁY TEN WPIS.

Średnio 5-6 osób dziennie kontaktuje się z nami dzięki tej stronie. Korzystają z telefonu pomocowego – piszą smsy lub korzystają z maila kontaktowego. Dzięki temu uzyskują ważne dla siebie informacje. Część z nich zaczyna chodzić na mitingi, zaczyna zdrowieć !!! Jest już wśród nas, Anonimowych Alkoholików całkiem liczna grupa osób, które trafiły do AA dzięki tej stronie. Te osoby zdrowieją, trzeźwieją, wykonały ten pierwszy krok i wykorzystują szanse na nowe życie!

Dlatego z całego serca zachęcamy! Pisz. Nie bój się. Zaryzykuj. Przełam się. Dowiedz się. Zdecyduj. Możesz odmienić swoje życie. Są tu ludzie, którzy Ci pomogą. Zupełnie bezinteresownie. I wiedzą jak to zrobić ponieważ sami codziennie pokonują to z czym Ty cały czas się borykasz. Szkoda kolejnych dni, tygodni, miesięcy, lat … odwagi Bracie i Siostro!!!

———————-

Jeśli jesteś tutaj „nowy” to najprawdopodobniej chciałbyś-chciałabyś przestać pić ale nie potrafisz tego zrobić. Bardzo tego pragniesz ale nawet mimo największego wysiłku ciągle wracasz do picia.

Pocieszeniem dla Ciebie powinno być to, że my wszyscy członkowie AA też byliśmy w takiej sytuacji. Dopóki nie zaczęliśmy chodzić na mitingi, dopóki nie wybraliśmy sponsora i nie zaczęliśmy realizować programu 12 kroków nie mogliśmy przestać pić.

Od momentu przyjęcia pomocy od AA wiele się dla nas zmieniło. Obsesja picia zniknęła a nasze życia zaczęły się powoli zmieniać, niektórym tak bardzo że aż trudno w to uwierzyć.

Jeśli nigdy jeszcze nie byłeś-byłaś na mitingu to najprawdopodobniej boisz się tu przyjść, na pewno się też wstydzisz. Dlatego mamy dla Ciebie propozycję:

Napisz e-maila na grupakrokowa123@o2.pl podając:

  1. swoje imię
  2. wiek
  3. nr telefonu.
  4. miasto oraz koniecznie dzielnicę (jeśli większe miasto)

Oddzwoni do Ciebie osoba w Twoim wieku – do mężczyzny mężczyzna, do kobiety kobieta. Osoba ta wszystko Ci wyjaśni przez telefon dzięki czemu zachowasz dystans i całkowitą anonimowość, na której na początku tak bardzo Ci na pewno zależy.

Zanim przyjdziesz na pierwszy miting osoba ta może się z Tobą spotkać i wyjaśnić wszystko co dotyczy AA, grupy, programu 12 kroków oraz odpowie na wszystkie Twoje pytania.  Dzięki temu jeśli już się zdecydujesz na pierwszy miting będziesz miał tam swoją przyjazną duszę, która się Tobą zaopiekuje. Wstyd i lęk znikną.

Zapraszamy Cię z całego serca, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: grupakrokowa123@o2.pl

Możesz też skorzystać naszego telefonu pomocowego: TUTAJ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Jeśli jesteś tutaj nowy zapoznaj się dokładnie ze wszystkie artykułami, które są w sekcji „Jestem tutaj nowy”.

Co mówią Ci, którzy skorzystali z takiej pomocy:

„Poszukując rozwiązania swojego problemu alkoholowego natrafiłem na stronę grupy krokowej 1-2-3 https://gwk123.org/. Dzięki niej dowiedziałem się jak trafić na meeting – to odmieniło moje życie. Życzliwość ludzi we wspólnocie, ciepło którego tam doświadczyłem oraz dalsza praca ze sponsorem na programie 12 kroków szybko zmieniła mnie z osoby zagubionej w szczęśliwego człowieka. Dziękuję i zapraszam bo jest rozwiązanie.” Karol

70 uwag do wpisu “Jestem tutaj nowy(a)

 1. Nie musisz, możesz, jedni mówią inni nie. Możesz nic nie mówić o niczym. Możesz tylko słuchać. Nie ma wytycznych że musisz coś opowiadać ze swojego prywatnego życia. Każdy ujawnia tyle ile chce.

  Polubienie

 2. Śliwa

  Witam,
  Chciałbym zacząć się leczyć. Tak, muszę nazywać rzeczy po imieniu.
  Organizuję się jakieś spotkania w Gliwicach?
  Jestem ciekawy czy w takim, dość sporym mieście się coś dzieje w ogóle…
  Pozdrawiam wszystkich trzeźwych 💪

  Polubienie

 3. Alicja

  Witam mam 21 lat jestem z słupska zaczęłam pić jak miałam już 15 lat na początku myślałam że sobie radzę z tym wszystkim do 18 roku życia było dobrze ale ostatnie 2 lata popadłam w alkoholizm pije codziennie wręcz upijam się do nieprzytomności moja rodzina mój facet mają dosyć tego bo zawsze coś zrobię a najbardziej po alkoholu ciągnie mnie do różnych myśli przez to straciłam pracę i nie potrafię się ogarnąć pisze tutaj z myślą że moze jest ktoś w stanie zrobić cokolwiek z tym bo ja już sobie nie radzę

  Polubienie

 4. Moder.

  Pani Anno, wspólnota AA zapewnia anonimowość wszystkim alkoholikom uczestniczacym w mitingach i nie prowadzi doradztwa w sprawach rodzinnych, natomiast możemy zaproponować rozmowę o którą Pani prosi. W zakładce kontakt jest podany nr. telefonu. Prosimy o przesłanie krótkiej wiadomości SMS . Ktoś z nas oddzwoni i porozmawia z Panią. Serdecznie pozdrawiamy.

  Polubienie

 5. Anna

  Dobry wieczór
  Jestem na emeryturze.Moj mąż od wielu lat nadużywa alkoholu.Miał jedną dłuższą kilkuletnia przerwę.Jest agresywny w swoich słowach zdarzyła się tez agresja fizyczna.Wzywana policja,niebieskie karty.Terapia Chodzi co tydzień na spotkania AA ( już 3 rok) –przynajmniej tak twierdzi.Problem to to i dziwne jest ze po spotkaniach wraca pod wpływem alkoholu i po pracy w tygodniu równiez pije.Chciałam przyjsc na to spotkanie i z kims porozmawiać o calej sytuacji—podeirzewam ze mój mąż nie mówi prawdy na grupie,Ale twierdzi ze nie moge przyjść i przede wszystkim nie chce powiedzieć gdzie to jest.Jestem u kresu wytrzymałości fizycznej i psychicznej.Dlaczego na takie spotkanie na grupę albo poza grupa nie zaprasza sie żony/męża chociaż raz na jakis czas zeby zobaczyć sytuacje z drugiej strony…Co można zrobić ?? Bo może tak chodzic sobie jeszcze długo a ja trace zdrowie i „lece” na lekach Pozdrawiam

  Polubienie

 6. Kasia

  Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na niedzielnej grupie osobom-panom, którzy zaczepiają dziewczyny które dopiero co trafiają na miting. Kilkakrotnie zostałam zaczepiana w nachalny sposób i więcej nie pojawię się w tym miejscu.

  Polubienie

 7. Mariola

  Witam Wszystkich, Starych i Młodych uczestników Wspólnoty. Na wstępie powiem, ze super jest Wasza strona. Znalazłam ją szukając jakie są rodzaje Mityngów, aby ujednolicić scenariusz Mityngu i potrzebnych tekstów stałych dla mojej, dla naszej Grupy. Zapewne Xyz już nie przeczyta mojego komentarza, jednak odniosę się do niego, bo być może rozwieję trochę wątpliwości osobom, które zechcą poznać Wspólnotę AA. Mam na imię Mariola i jestem alkoholiczką. W drodze mojego trzeźwienia poznałam terapię, w tym samym czasie Wspólnotę. Dzisiaj jestem u kresu terapii i dzisiaj jestem wdzięczna właśnie Wspólnocie, bo tylko taką mam szansę kontynuować moje trzeźwienie. W mojej miejscowości przez długi czas zawieszone były mityngi. I tu nawiązuję do Xyz. Tak Grupa przestała działać przez czynnik osobistych ambicji przed zasadami. Przez rywalizację i chęć rządzenia, a nie służenia. Będąc we Wspólnocie AA od przeszło dwóch lat, uczestniczyłam w mityngach różnych Grup. Poznałam Trzeżwiejących alkoholików pracujących z Programem, na Programie Dwunastu Kroków AA. Poznałam Sponsorów, ortodoksyjnych aowców i tych, którzy są „elastyczni” i robią dobrą robotę aby nieść posłanie alkoholikom, którzy wciąż jeszcze cierpią. I ja również będąc na mityngu jednej, czy drugiej Grupy wychodziłam w przerwie z ubolewaniem tego co słyszę. Jednak ja dałam sobie szansę i czas, z przemożną wiarą, że dla mnie to jedyna droga. Dlatego jestem tu i teraz. Jestem od kwietnia rzecznikiem mojej reaktywowanej Grupy w miasteczku liczącym kilkanaście tysięcy mieszkańców i z adekwatną liczbą (jak nie większą) miejsc sprzedaży alkoholu. Ja nie miałam wątpliwości, że reaktywując grupę nie powinnam się wstydzić, czy mieć obawy o ocenę, co ludzie powiedzą. I miałam rację, oceniali mnie gdy piłam, a teraz patrzą na mnie z uśmiechem, z pewną kontrowersją, jednak zawsze pozytywnie. Pytają i radzą się, a ja ze spokojną dumą odpowiadam z uśmiechem i szczerością. Nie żałuję podjęcia tej trudnej decyzji, chociaż nie było łatwo gdy zmagałam się z powrotem osób, które tak naprawdę „rozwaliły” grupę, a w konsekwencji ludzie przestali uczestniczyć w mityngach. Największą wdzięcznością jest dla mnie to, że te osoby są nadal, że moja pokora, akceptacja i wiara w Siłę Wyższą prowadzi mnie do kontynuacji mojej drogi. Nasza Grupa się rozwija i ugruntowuje. Trochę się rozpisałam, jak to ja, ale jak nadmieniłam fajną macie stronkę. Zapewne będę zaglądać. Pogody w SerDuchu ściskam serdecznie. Mariola-zawsze alkoholiczka.

  Polubienie

 8. Moder.

  Witaj Cypis,
  Aby przyjść na nasze spotkanie (miting) nie trzeba się zapisywać, ani nikomu zgłaszać. Jedynym warunkiem uczestnictwa w AA jest pragnienie zaprzestania picia. Przyjdź, miło Cię powitamy 🙂

  Polubienie

 9. Cypis

  Witam, chciałbym wiedzieć czy na takie spotkanie można przyjść tak po prostu bez jakichś zapisów? Chciałbym sprawdzić jak to wygląda, może to mi pomoże jakoś. Jestem mocno zamknięty w sobie i nie chciałbym jakoś się specjalnie udzielać, mówić o sobie… Czy można 1 raz przyjść w charakterze powiedzmy obserwatora?

  Polubienie

 10. Do XYZ – Klasyczny błąd poznawczy. Na podstawie jednego spotkania piszesz taką opinię. Proponuję być na 10 mitingach w 10 różnych miejscach i wtedy opowiedzieć nam wszystkim jakie są wrażenia. Podważasz skuteczność tej wspólnoty, która pomogła już milionom ludzi na całym świecie na podstawie jednego spotkania i swoich subiektywnych odczuć. A może Ci ludzie byli najzwyczajniej szczerzy z Tobą i usłyszałeś nie to co chciałeś?. Różnie może być, nie mówię, że tak było. Ludzie w AA są różni, grupy są różne. Tak samo terapeuci. A co jeśli trafisz na świetnego terapeutę, któremu płacisz i będzie Ci mówił to co chcesz usłyszeć abyś jak najdłużej był jego klientem? Tak też przecież może być?

  Polubienie

 11. Xyz

  Zdecydowanie nie polecam AA. Jeżeli chcecie zmienić swoje zachowanie to polecam raczej psychoterapię. Podczas pierwszej i jedynej rozmowy poczułem się zaatakowany i usłyszałem, że robię z siebie „sierotę”. Panowie z którymi rozmawiałem byli pasywnie agresywni, nie chcieli zrozumieć, że nie chce opowiadać przez telefon swoich problemów. Nie dało się zrozumieć połowy tego co mówią.
  Odniosłem wrażenie, że to jest grupka ludzi, która lubi użalać się nad sobą nawzajem i mówić jak to jest im źle.
  Ale zrozumiałem dwie rzeczy nie mam problemu z alkoholem jak panowie mi powiedzieli oraz nie ufać alkoholikom. Nie ważne czy są czy byli.
  Jeżeli macie w rodzinie alkoholika to współczuję wam.
  Macie dwie drogi:
  1 zapisach ich do porządnego psychoterapeuty, który będzie nad tą osobą pracować
  2 zostawić ich

  Polubienie

 12. Moder.

  Witaj Romys,
  Nasze mitingi odbywają się regularnie, co tydzień w niedziele o godz. 11:00, o godz.19:30 I w czwartki o 18:00.
  Nie trzeba się zapisywać, jeżeli czujesz, że tego potrzebujesz, to po prostu przyjdź.
  Do zobaczenia 🙂

  Polubienie

 13. Romys

  Dzień dobry, czy spotkanie odbywa się w każdą niedzielę o 19.30 i czy można przyjść „z ulicy” czy trzeba dokonać jakiegoś zapisu.

  Polubienie

 14. Moder.

  Dzień dobry, jeżeli Pani obecność na mitingu może spowodować, że Pani mąż przyjdzie również, to oczywiście zapraszamy na al. Pracy w czwartek o godz. 18:00 lub w niedzielę o godz. 19:30

  Polubienie

 15. Estera

  Witam, mój mąż po raz kolejny upił się do nieprzytomności. Właśnie śpi,po tym jak go położyłam. Kiedy ostatnim razem tak się spił, powiedział,że to ostatni raz ( nie wiem który to już raz z rzędu). Ustaliliśmy wtedy,że jesli to znów się powtórzy, uda się na grupę wsparcia. Jest 2:23 ,a ja trafiłam na Państwa stronę. Moje pytanie brzmi….czy mogę przyjść razem z mężem na taki meetingu? Obiecałam mu,że jesli polegnie następnym razem ( dziś ) to pójdę razem z nim. Myślę,że jestem osobą wspoluzalezniona i chyba też potrzebuje pomocy .

  Polubienie

 16. Moder.

  Jedyną sprawą, którą zajmuje się Wspólnota AA, jest zdrowienie z alkoholizmu. Jednak w naszym gronie znajdują się osoby dla których problem narkomanii także wymaga przepracowania i które uczestniczą również w mitingach Wspólnoty NA.

  Polubienie

 17. Witajcie, chciałabym dowiedzieć się coś odnośnie spotkań z nie tylko alkoholikami ale i narkomanami równie uzależnionych tak samo okropnym nałogiem ?

  Polubienie

 18. Moder.

  Witaj Sławku,
  w mitingach otwartych mogą uczestniczyć także niealkoholicy, np. lekarze, członkowie rodziny alkoholików, czy inne osoby zainteresowane tematem alkoholizmu. Ty jako alkoholik możesz wziąć udział w każdym mitingu: otwartym i zamkniętym. Zapraszamy Cię na nasze grupy AA przy al. Pracy 26 we Wrocławiu: w czwartek o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 19:30. Ponadto na naszej stronie znajdziesz wykaz wszystkich mitingów, jakie odbywają się na terenie Wrocławia.
  Jeżeli chcesz porozmawiać z innym alkoholikiem z AA, to wyślij smsa na nasz numer pomocowy ze swoim imieniem i nr. tel. Na pewno ktoś z nas do Ciebie oddzwoni.
  Pogody ducha.
  Moder.

  Polubienie

 19. Pankowski Sławomir

  Witam. Mam na imię Sławek i jestem alkoholikiem. Jestem po leczeniu na odziale zamkniętym(56dni). Początkowo czułem się świetnie teraz znow co rusz koszmar wraca a ja tak nie chce. Ostatnio znalazłem pracę na terenie Wrocławia i okolic mieszkam tu na codzień. Podjąłem dalsza pracę z terapeuta tak jak sobie zakładałem przed wyjściem z oddziału. Pozno ten krok bo minęło dwa miesiące ale walczę. Problem polega na tym że nie mogę znaleźć na terenie Wrocławia otwartych mitingow każdego tygodnia, a wiem że to jedna z „tabletek” na moją chorobę którą muszę zażywać regularnie. Brak mi kontaktu z ludźmi takimi jak ja co powoduje że zamykam się ze swoim problemem i zaliczam wpadki. Proszę o jakieś wskazówki pomoc. Dziękuję

  Polubienie

 20. Gregory

  Nowy
  Witam mam problem z alkoholem i chętnie przyjdę na mitting ,
  Przyjdę się podzielić tym co mnie boli i czemu to robie, wiele razy próbowałem sobie pomóc w jakimś stopniu. Bez skutku , co wracałem z pracy piłem , w czasie wolnym też piłem doszedłem do takiego stanu . Przepijam tyle pieniędzy , zamiast pomagać to ciągły stres i ranienie samego siebie i innych .
  Zastawiłem nawet swój telefon bo zrozpaczony sytuacją chciałem się dobić jeszcze bardziej, zgubiłem też okulary swoje więc nic nie widzę , nic nie pamiętam nie pije już dzień .
  Trudno wytrzymać z moimi myślami.
  Przyjdę i wam Opowiem.
  Poazdrawiam

  Polubienie

 21. Krzysztof Ludwin

  Cześć. Mam na imię Kris .Jestem z Wrocławia. Od 20lat piję piwo prawie co dziennie.Mieszkałem 16 lat w uk gdzie alko było na wyciągnięcie ręki. Kariera i dobra kasa NIESTETY wygrała.Mój ojciec zapił się na śmierć w 1998 roku w wieku 43 lat
  Ja mam teraz tyle.Mama zmarła 7 tygodni temu na zawał serca. Od tej pory jestem w innym świecie.
  Bardzo mi jej brakuje.Jestem jedynakiem i zawsze mogłem z nią o wszystkim porozmawiać. Jej już nie ma a ja dalej rozpaczam majac wspaniałą rodzinę (żonę i 2 synów 12 i 9 lat ).Myślałem nad AA już długo ale jakoś odwagi brak…Myślę że depresja JESZCZE doszła do tego wszystkiego.
  Nie wiem gdzie szukać pomocy..Moja żona nie zna problemu i niestety nie wie co się ze mną czuje.
  Pozdrawiam Krzysztof..

  Polubienie

 22. Gregory

  Dobry wieczór Pani Beato. Pani mąż potrzebuje pomocy, Pani rownież. Sądzę, że właściwym miejscem może być wspólnota
  Al -anon. Postaram się dowiedzieć gdzie i w jaki sposób może się z nią Pani skontaktować. Służę także rozmową. Jeżeli Pani sobie życzy, to proszę przesłać swój nr. telefonu smsem pod nr., który znajduje się w zakładce ” kontakt”. Oddzwonię. Pogody ducha. Pozdrawiam.

  Polubienie

 23. Beata

  Dzień dobry
  Potrzebuję pomocy
  Mój mąż pije codziennie
  Chodzi na spacery z psem kupuje sobie „małpkę” i pije po krzakach
  Mam tego dosyć, jak zmusić go do odwyku ?
  Co mam robić ?

  Polubienie

 24. Lucyna

  Dzień dobry, jestem matką. Syn mój jest uzależniony od alkoholu bardzo bym chciała mu pomóc, może dostanę u Was jakąś radę, żeby zachęcić go do skorzystania z terapii

  Polubienie

 25. Witek

  Cześć , chciałbym dołączyć do grupy. Jestem we Wrocławiu w weekendy.
  Wcześniej chodziłem na mittingi aa ok dwa lata,ale w małej miejscowości . Chcę coś zmienić, ludzi , miasto , otoczenie , sposoby rozmowy , klimat …..
  Nie piję ponad dwa lata . Czuję , że tęsknie za wami …
  Witek

  Polubienie

 26. Nowy

  czy jest taka możliwość żeby na pierwszy miting bo nigdy nie byłem zeby ktos mnie wprowadzil ? i nie we Wrocławiu bo jestem z innej miejscowości.

  Polubienie

 27. Bajeczka

  Dobry wieczór, od jakiegoś czasu zmagam się z chęcią picia alkoholu, praktycznie codziennie pije piwo, nie jedno ale rozgraniczam do 3, czasem zdążą się więcej, a są dni w których nie pije. Pracuje jako kierowca autobusu codziennie dmucham w alkomat, nigdy nie zdążyło mi się żebym poszła do pracy pod wpływem. Nie sądzę abym była alkoholiczką, jednak przy takim dalszym funkcjonowaniu to już niedługa droga, tak sądzę. Zastanawiam się czy już potrzebuje pomocy. Boję się o siebie.

  Polubienie

 28. Marcin

  Witam. Od 8 miesięcy uczęszczam na spotkania AA i od ponad 7 miesięcy nie piję. Jest to najdłuższy okres bez alkoholu jaki mialem w życiu od ponad 20 lat. Nie sądziłem że cokolwiek jest w stanie sprawic bym przestał pić. Spotkania AA są najlepszym co moglo mnie spotkać. Słuchanie doświadczeń , stosowanie sugestii bardzo pomaga i działa.

  Polubienie

 29. Aleksandra

  Witam, poszukuje mitingu dla siebie (osoby współuzależnionej) sprawa dotyczy narkotyków, nie alkoholu. Czy powinnam poszukać mitingu konkretnie dla an, a może miting dla aa też będzie w stanie pomóc?

  Polubienie

 30. Jestem chłopcem

  Leżę na kacu, mieliśmy jechać na zakupy z rodziną, żona jest zła synek czeka a ja „umieram” Jestem świadomy tego co się dzieje i na tym zakończę.

  Polubienie

 31. Pit

  Mam pytanie, czy mąż też uważa że ma problem? I czy z tego że pije wynika coś złego? Bo ja bym uważał z szukaniem pomocy dla niego bez niego.

  Polubienie

 32. Witam, mój chłopak pije codziennie po kilka piw. Twierdzi, że nie ma w tym nic złego. Ale robi się po alkoholu agresywny, na „szczęście ” tylko słownie. Już nie mogę na to patrzeć, tym bardziej że mamy małą córkę. Po pracy od razu piwo, w weekend do obiadu piwo. Oczywiście na jednym się nigdy nie skończyło. Czy jest jakiś sposób zeby go skłonić do leczenia?

  Polubienie

 33. Młody Anonim

  Na prawdę polecam zostawić numer telefonu…. Ktoś z grupy bardzo miło mnie przywitał i zaprosił na meeting.
  Na spotkaniu bardzo anonimowo, spokojnie, życzliwie, bez żadnej presji i nacisku. Ja jestem osoba, która nie lubi się od razu uzewnętrzniać. Więc w milczeniu wsłuchany byłem na spotkaniu.
  Jeszcze raz polecam i co ważne uważam, że grupa jest na prawdę dla każdego bez względu na płeć, wiek, status społeczny, wygląd itd…. Tam wobec problemu jesteśmy równi.

  Polubienie

 34. Są na to sposoby 🙂 Proszę zacząć chodzić na mitingi, przeczytać Wielką Księgę AA … na wszystko jest sposób i rozwiązanie. Alkoholikiem, który zrobił program 12 kroków był Prezes Amerykańskiego Towarzystwa Ateistów :). Zapraszamy na mitingi.

  Polubienie

 35. joanna Ryczek

  Witam moj maz od jakiegos czasu zaczol naduzywac alkoholu niby tylko piwio ale z 1 zrobilo sie dwa zaczal rowniez popijac w tygodniu dla odprezenia. szukam pomocy dla niego niestety mieszkamy zagranica i tutaj raczej nie mozemy liczyc na pomoc . czy jest mozliwosc skontaktowania sie przez telefon czy moga Panstwo podac jakis numer pod ktoren mozna zadzwonic.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s