Co to jest miting otwarty – zamknięty – spikerski

Jeśli potrzebujesz pomocy skorzystaj bezpośrednio z całkowicie anonimowego telefonu pomocowego tutaj: https://gwk123.org/pomoc-telefon/.


miting otwarty – to miting na który mogą przyjść nie tylko alkoholicy ale także rodzina, znajomi, dzieci, na miting otwarty może przyjść również alkoholik, który nigdy nie był na mitingu ale chce przestać pić

miting zamknięty – to miting na który przychodzą tylko alkoholicy, na miting zamknięty może przyjść również alkoholik, który nigdy nie był na mitingu ale chce przestać pić

miting spikerski – to miting na którym jest krótkie wystąpienie jednego z uczestników AA na dany temat, jest to forma dzielenia się doświadczeniem w zdrowieniu z alkoholizmu

wszystkie otwarte – oznacza, że na mitingi danej grupy może zawsze przyjść każdy, bez względu na to czy jest alkoholikiem czy nie

—————

Jeśli jesteś „tutaj nowy”, nie należysz jeszcze do wspólnoty Anonimowych Alkoholików zachęcamy Cie abyś:

a) przeczytał cały wpis „Jestem tutaj nowy” który znajduję się pod linkiem: https://gwk123.org/

b) zapoznał się ze wszystkimi artykułami, które są w sekcji menu głównego: Jestem nowy/a

c) skorzystał z telefonu pomocowego: https://gwk123.org/pomoc-telefon/

d) skontaktował się z nami w inny sposób: https://gwk123.org/kontakt/

e) przyszedł na miting :))

12 uwag do wpisu “Co to jest miting otwarty – zamknięty – spikerski

 1. Szczęśliwa

  A co jeśli alkoholik trzeźwiejący nie stracił rodziny? Czy relacja małżeńska/ partnerska przetrwa jeśli nie będzie aktualizowana? Dlaczego tak mało jest osób z kręgu rodzinnego na mityngach otwartych? Wszyscy przyznają, że alkoholizm niszczy alkoholika oraz jego bliskich w rodzinie, ale tylko niektórzy wierzą, że wspólnota AA zmienia alkoholika oraz jego bliskich. Dzięki wspólnym/ otwartym mityngom dzieją się prawdziwe cuda w relacjach. Oddzielne uczestnictwo np. w Al Anon nie daje tak pięknych efektów. Relacje buduje się razem, nie oddzielnie.

  Polubienie

 2. Grzesiek alkoholik

  …Moi drodzy po co kłótnie po co swary głupie, wnet i tak zginiemy wszyscy w zupie.
  Chyba, że chcemy żyć?

  Polubienie

 3. przedsiebiorczosc7

  Moim zdaniem należy dostosować się do zasad panujących w miejscach, które sami wybieramy.
  Co to by było gdyby w funkcjonowanie urzędów, instytucji, miejscach kultu religijnego, każdy człowiek wynosił własne maniery i chciał ustawiać tam wszytko pod siebie jak uważa za słuszne. Powstał by haos.

  Polubienie

 4. szpinak

  Adrian nie znam się na terapii. Życie mi uratowało AA. Wyzdrowiałem we Wspólnocie AA. Sponsor mój mawia- straciłeś dom- bardzo dobrze, zostawiła Cie żona super, wywali z pracy- jeszcze lepiej. Masz większą szansę wyzdrowieć z tej śmiertelnej choroby od tych co nie stracili jeszcze wszystkiego. Możesz też dalej pójść pić to Twój wybór. Wybrałem życie.

  Polubienie

 5. Adrian AA

  Witam, mam ogromny problem, na mojej drugiej terapii, nie ogarnałem problemów osobistych, opuściłem terapie po 20 dniach. Oczywiście zapiłem. Chce trzeźwieć. Nie wiem co mam teraz robić…gdzie sie zwrócić i jakie podjąć kroki. Juz wszystko straciłęm co miałem stracić.

  Polubienie

 6. Piotr AA

  Adam AA napisał dokładnie co to jest mityng otwarty ANONIMOWYCH ALKOHOLIKÓW. Zasady obowiązujące na innych mityngach czy spotkaniach towarzystkich, rodzinnych itp. nie dotyczą AA.

  Polubienie

 7. szpinak

  Janku. Cały Program Wspólnoty AA to dzielenie się doświadczeniem na drodze do wyzdrowienia z choroby alkoholowej. Nie spotkania modelarzy samolotów czy zbieraczy porcelany. Jakim doświadczeniem w zdrowieniu z alkoholizmu ma się podzielić na mitingu ktoś, kto nie jest alkoholikiem? Jak zwalcza stonkę na działce? Kiedy wymienia olej w silniku? Bill W napisał niech szewc zajmie się szewstwem. Janku Adam pisze prawdę, to nie są brednie.
  AA nikogo nie odrzuca. Nikogo nie przyjmujemy i nie mamy prawa odrzucić. To Ty decydujesz czy chcesz zostać członkiem Wspólnoty AA. Mamy swoje tradycje i je przestrzegamy. Wspólnota AA ma jedyny cel – Nieść posłanie alkoholikowi, który jeszcze cierpi-.
  Piszesz, że Wspólnota AA to najmniej tolerancyjna Wspólnota. Może i masz rację. Natomiast to Program Wspólnoty dostosowują i wzorują się na nim inne wspólnoty 12 krokowe nie odwrotnie.
  Pogody Ducha Janku.

  Polubienie

 8. Janek

  Powiedz mi Adam gdzie to jest napisane w WK ?
  Co to za brednie.
  Super jest w NA gdzie kazdy uczestnik przedstawia sie jestem uzalezniony i nikogo nie interesuje od czego! Alkohol to tez narkotyk.
  AA to najmniej tolerancyjna wspolnota ze wszystkich 12 krokowych

  Polubienie

 9. Adam AA

  na Mityng Otwarty AA (Anonimowych ALKOHOLIKÓW) może przyjść każdy.
  Głos zabierają TYLKO ALKOHOLICY, pozostali uczestnicy mityngu są obserwatorami.

  Polubienie

 10. szpinak

  ,, miting zamknięty – to miting na który przychodzą tylko alkoholicy, na miting zamknięty może przyjść również alkoholik, który nigdy nie był na mitingu ale chce przestać pić”
  Jeżeli na mitingi zamknięte wpuszczacie tylko alkoholików to łamiecie III Tradycję, która mówi,, JEDYNYM WARUNKIEM PRZYNALEŻNOŚCI DO AA JEST PRAGNIENIE ZAPRZESTANIA PICIA” czy tradycja mówi coś, że ,,tylko alkoholicy mają wstęp”? Jak kiedyś wpadnie wam w ręce Wielka Księga AA to tam napisano kto to jest pijak, a kto alkoholik. Zdziwicie się ale nie każdy pijak to alkoholik, a każdy pijak wbrew temu co piszecie ma prawo bycia członkiem Wspólnoty AA. Ale pewnie jak uważacie, że nie jesteście oficjalne AA to pewnie możecie se pisać co wam ślina na język przyniesie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s