Co zamiast picia ?

WIZJA DLA CIEBIE

(fragmenty książki Anonimowi Alkoholicy)

 

I co proponujemy zamiast picia?

Na to pytanie odpowiadamy mniej więcej tak: zamiast alkoholu oferujemy Wam nie jego namiastkę, substytut, ale znacznie więcej ! Proponujemy Wam wejście do Wspólnoty Anonimowych Alkoholików. We Wspólnocie tej uwolnisz się od trosk, zmartwień i nudy. Na nowo obudzi się Twoja wyobraźnia. Życie nabierze nowego sensu. Przed sobą masz najbardziej owocne lata swego życia. We Wspólnocie znaleźliśmy braterstwo, troskliwą pomoc. I Ty znajdziesz w AA to, czego potrzebujesz. Niektórzy z Was z niedowierzaniem pytają: jak to możliwe? Jak to? I zaraz potem: Gdzie szukać ludzi, o których mówicie?

Jeśli mieszkasz w dużym mieście są w nim tysiące ludzi takich jak Ty. Dobrze i źle sytuowanych, stojących na różnych szczeblach drabiny społecznej, bogatych i biednych. Wszyscy oni są przyszłymi członkami Wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Wśród nich znajdziesz przyjaciół na całe życie. Połączą Cię z nimi nowe i wręcz cudowne więzi, bowiem razem umkniecie od klęski i rozpoczniecie ramię w ramię – wspaniałą podróż. Wówczas pojmiesz, co to znaczy dawać siebie innym. Dawać po to, aby mogli przetrwać i zacząć życie od nowa. Zdołasz zrozumieć całą głębię przykazania „kochaj bliźniego swego, jak siebie samego”.

Trudno doprawdy w to uwierzyć, ale w istocie alkoholicy mogą stać się na nowo ludźmi szczęśliwymi, poważanymi i użytecznymi społecznie. Czyż można wydobyć się z tak wielkiej nędzy, beznadziejności, zmienić tak złą opinię o sobie?

Odpowiadamy: skoro stało się to z nami, może udać się i Tobie. Jeżeli będziesz pragnął tego ponad wszystko, wykorzystasz nasze doświadczenie, to jesteśmy pewni, że tak się stanie.

 

opracował Bogdan z Opola na podstawie:

(rozdział 11 Anonimowych Alkoholików pt. „Wizja dla Ciebie”, str.133-134)

Jedna uwaga do wpisu “Co zamiast picia ?

  1. Tomasz

    Fajnie że taka strona jest tu,własnie poprzez buszowanie w necie znalazłem ją-Dziękuję. jest to prawda co tu wyczytałem bo i sam jestem alkoholikiem z Gliwic.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s