Mityng multimedialny w Opolu

W piątek, 16 października 2015r grupa Eleuteria przeprowadziła pierwszy mityng multimedialny. Mieliśmy wspólny mityng z grupą Dromader z Krakowa.

Mityng multimedialny polega na połączeniu się poprzez Skype’a z użyciem laptopów, rzutnika, który rzuca obraz na duży ekran, mikrofonów no i kamery. Krakusy mają osobną kamerę, a my korzystaliśmy z tej z laptopa. Do tego były głośniki, aby było dobrze słuchać mówiących.

Wcześniej stworzyliśmy scenariusz takiego mityngu. Ustaliliśmy, że czas trwania to 60 minut, części stałe(modlitwa, preambuła, Kroki, Tradycje) mówiliśmy na przemian. Potem z każdej strony była 10 minutowa spikera. Potem naprzemiennie mówiło po trzech uczestników mityngu(czas 5 minut). Mityng zakończyliśmy deklaracją odpowiedzialności z 1962 r.

Mityng multimedialny to zupełnie inne odczucia. Dzielimy się doświadczeniami z ludźmi z innego miejsca na Ziemi bez konieczności wyjeżdżania. Chcemy tą formułę rozszerzyć na inne miasta w Polsce i za granicą. Ponadto można prowadzić mityngi spikerskie, bez konieczności zapraszania spikera do Opola.

Co jest potrzebne do mityngu multimedialnego? Laptop,rzutnik,ekran,mikrofon, kamera. Jednorazowy wydatek to ok. 1500zł(bez laptopa), ale pieniądze można zbierać a w tym czasie dogadać się z jakąś firmą, która by udostępniła swoją salkę multimedialną. Ja dogadałem się z Biblioteką Miejską w Opolu.

Zachęcam do organizowania takich mityngów. Gdyby ktoś chciał informacji – służę pomocą, kom. 513-099-013  -Bogdan z Opola