Sponsorzy

Podstawą trzeźwienia we wspólnocie AA jest program 12 kroków, który realizuje się we współpracy ze sponsorem.
Na naszej grupie funkcjonuje służba sponsorowania. Na każdym mitingu osoby, które mogą się podjąć służby sponsorowania sygnalizują to podniesieniem ręki. Zawsze masz dostęp do sponsorów, którzy są gotowi do bezinteresownej pomocy.

Jeśli chcesz skontaktować się z którymś ze sponsorów napisz do nas e-mail na grupakrokowa123@o2.pl. Podaj swoje imię i nr telefonu – oddzwonimy. Możesz też zadzwonić na nasz telefon pomocowy.

Sponsorzy tymczasowi

Na grupie funkcjonuje służba sponsora tymczasowego. Jeśli jesteś nowicjuszem możesz poprosić taką osobę o pomoc. Zapytaj kto jest sponsorem tymczasowym i zgłoś taką potrzebę. Sponsor tymczasowy wyjaśni Ci wszystko co dotyczy mitingów, wspólnoty AA, programu 12 kroków i jego realizacji a także będzie dla Ciebie wsparciem w pierwszych tygodniach Twojego trzeźwienia. W każdej chwili możesz zrezygnować z pomocy sponsora tymczasowego. Może się również zdarzyć – jeśli tak zdecydujesz, ze sponsor tymczasowy stanie się  Twoim „normalnym” sponsorem.

Jeśli chcesz skontaktować się z którymś ze sponsorów napisz do nas e-mail na grupakrokowa123@o2.pl. Podaj swoje imię i nr telefonu – oddzwonimy. Możesz też zadzwonić na nasz telefon pomocowy.

6 uwag do wpisu “Sponsorzy

 1. Robert Falko

  Rozumiem idee sponsora tymczasowego w szczególności jest to dobre dla nowicjuszy.Pomysł jest innowacyjny dlatego może się niektòrym niepodobać,ale wszystko co służy nowo przybyłym jest dobre.U nas na grupie Tolerancja jest witający,który wita każdego w szczególności nowicjuszy ma on pewne zadania,ale nie tak ważne jak wspierający (sponsor).Zawsze jest pytanie czy jest ktoś gotowy do sponsorowania i to jest ważne że można wybrać sobie trenera.Pozdrowienia od Tolerancji tak trzymać 🙂

  Polubienie

 2. n.

  Faktycznie innowacyjny 🙂 Widziałam coś podobnego w Stanach. Mówiłam o tym założycielowi grupy czyli Darkowi P., ale nie powstało to na Wsparciu w takiej formie.

  Polubienie

 3. E2rd

  „Podstawą trzeźwienia we wspólnocie AA jest program 12 kroków, który realizuje się we współpracy ze sponsorem.” Czyż to nie brzmi zbyt egocentrycznie?, A może lepiej tak: „Cele sformułowane w „Dwunastu Krokach” realizowane są przez poszczególnych członków grup w sposób indywidualny i często odmienny, (Praca ze sponsorem, terapie krokowe, „Program Strzyżyna”), a „Kroki” proponują jedynie kolejność przeprowadzania analizy własnych doświadczeń i dokonywania zmian.”

  Polubienie

 4. błazen

  Do E2rd.
  Rozumiem, że odrzucasz doświadczenia wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Wobec tego sponsor jest Ci niepotrzebny, przecież wiesz lepiej. Życzę powodzenia 😉

  Polubienie

 5. błazen

  O sponsorze tymczasowym słyszałem na grupie siedem lat temu. Inna rzecz, że od słów do realizacji czasami prowadzi dłuuuga droga. Pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s