Warsztaty „Krok po Kroku” Wrocław – JUŻ PO …

WARSZTATY „KROK PO KROKU” – JUŻ PO…

Zostałem poproszony o napisanie kilku słów refleksji o warsztatach kroków. Szczerze mówiąc, jeszcze w lipcu sam nie wierzyłem że to się uda. Udało się! 43 śmiałków zdeterminowanych do wspólnej pracy w duchu piątej tradycji AA spotkało się 26 września na Alei Pracy. Tak, to była wspólna, radosna, a przede wszystkim ciężka praca od rana do samego wieczora. Przez chwilę uczestniczyłem w zajęciach każdej z grup warsztatowych, żeby zobaczyć jak się czujecie w tej formule. Przyznam, że gdzie nie wszedłem, byłem oniemiały z wrażenia. Jak cudownie było patrzeć na Wasze zaangażowanie. Podczas przerw, kiedy wychodziliście z sal z satysfakcją obserwowałem rosnący entuzjazm uczestników i prowadzących. Przerwane z powodu przerwy rozmowy były kontynuowane na korytarzach i w ogrodzie. Wiem, że czasu było niewiele. Warsztaty miały tylko obudzić, bądź pobudzić chęć do pracy nad rozwojem duchowym w oparciu o program Anonimowych Alkoholików. Czy skutecznie, sami to oceńcie. O ile wiem, to dwie osoby znalazły sponsorów, ktoś inny się zastanawia. Wieczorem wszyscy byliśmy już bardzo zmęczeni. Sam zajadałem się grillowaną kiełbasą, ale z wielką pogodą ducha i pewnym wzruszeniem wsłuchiwałem się w Wasz śpiew.
Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do realizacji warsztatów, alkoholikom z różnych wrocławskich grup i obu intergrup. Bez Was nic by z tego nie było. Jeszcze wczoraj jeden z naszych szacownych kolegów powiedział, że tam gdzie alkoholicy spotykają się w jednym celu i tylko w jednym, to musi się udać!
Już po warsztatach, kilka osób samoistnie zapisało się na kolejne spotkanie grupy AA „Krok po kroku”. Skoro tak, to będziemy te warsztaty kontynuować. Ale dopiero za rok. Do tego czasu kilka osób przejdzie parę kroków ze swoimi sponsorami, dojdą nowi ,cierpiący dotąd alkoholicy. Zdobędziemy nowe doświadczenia i nowe spojrzenie na siebie. Osiągniemy kilka celów i przełkniemy parę porażek. Wbrew pozorom , warsztaty są dla każdego, nie tylko dla tych, którzy mają już sponsorów, czy pracują na programie AA. Tegoroczne warsztaty pokazały, że są skarbnicą doświadczeń. Do zobaczenia za rok! Przyjaciele.
Ps. Jeżeli ktoś miałby ochotę wcześniej wziąć udział w podobnych , ale weekendowych ogólnopolskich warsztatach AA na Górze św. Anny, to odbędą się one w dniach od 22 do 24 kwietnia 2016 r. Zostałem poproszony przez organizatorów, o przyjmowanie zapisów i zaliczek (30 zł.) z terenu Wrocławia. Więcej informacji na ten temat bezpośrednio u organizatorów pod nr. tel. 503-818-900.

Pogody Ducha!
Grzegorz