Świadectwa pracy na programie 12 kroków

Zapraszam wszystkich, którzy pracowali na programie 12 kroków AA do napisania swojego świadectwa. Wystarczy kilka zdań na ten temat. Kilka zdań w których wyrazisz swoją opinię na temat realizacji programu i jego wpływu na Twoje trzeźwienie i życie.

Poroszę zostawcie swoje świadectwo w komentarzu na tej podstronie lub prześlijcie tekst świadectwa na maila grupakrokowa123@o2.pl a ja je umieszczę na stronie www.

Zostawienie takiego świadectwa będzie nieocenionym wkładem w niesienie posłania alkoholikom, którzy wciąż jeszcze cierpią.

Przyczyni się do tego, ze więcej alkoholików zdecyduje się na realizację programu 12 kroków AA.

Zachęcam do zostawienia swojej opinii.

5 uwag do wpisu “Świadectwa pracy na programie 12 kroków

 1. Karolus Gustawus

  Dzięki pracy na programie ze sponsorem , który wskazywał mi gdzie mogę się mylić , wskazał mi braki , wady odsłonił mi na nie oczy , to jest tak jak z tytułem pewnej książki ” Nowa para okularów ” dostałem nową parę okularów i zobaczyłem świat w innych kolorach . Z pozycji siły(ego) , z pozycji Boga muszę przejść do pozycji Pokornego sługi . Stosując codziennie kroki 10,11,12 mogę nie koncentrować się na sobie , pomagać innym , nawet kiedy sprawy nie układają się tak po mojemu . Codzienny kontakt z moją Siłą Wyższą , mój sponsor , wspólnota , korygują mnie , moje spojrzenie na otaczający mnie świat i ludzi . Przez dłuższy okres mojego życia bardzo bolały mnie kolana , dziś wiem że tylko z jednego powodu , nie gimnastykowałem ich w odpowiedni sposób rano i wieczorem . Jak zacząłem robić tą gimnastykę zauważyłem , że one są do tego przystosowane swoją budową , są tak zaprojektowane żebym klękał . Od tak zostałem stworzony 😉

  Polubienie

 2. Max

  Dla mnie AA od samego początku równało się realizowaniu programu 12 kroków ze sponsorem. Już na swoim 3 mitingu wybrałem sponsora. Zupełnie nie znałem człowieka. Zaryzykowałem. Opłaciło się. Zrobiłem program. Zmieniło to całkowicie moje życie. Nie pije od ponad 4 lat. Nie cierpie. Cieszę się życiem, rodziną, pracą. Program dał mi nowy sposòb myślenia, życia, pracy nad sobą. Dzięki programowi rozwijam się dalej. To naprawdę działa. Często na mitingach słyszę o tym, że ludzie żałują, że tak późno wzięli się za program. Za to nigdy nie słyszałem aby ktoś żałował, że zrobił program „za wcześnie”.

  Polubienie

 3. Piotr

  Nie wyobrażam sobie teraz szczęśliwego życia bez tego, czego nauczyłem się dzięki dwunastu krokom. Przestałem zmagać się z moimi problemami sam, zrozumiałem jak niewielki mam wpływ na otaczający mnie świat. Dostrzegłem, jakie konkretnie wady i słabości stały za moim pociągiem do alkoholu i znalazłem sposoby jak je minimalizować. Odzyskałem spokój ducha, rozpoznaję prawdziwe pobudki moich obecnych działań i potrafię szybko zauważyć momenty, w którym dawne nawyki wracają i zatrzymać się. Znacząco poprawiły się moje relacje z innymi ludźmi. Najważniejsze jest to, że nie ma tu żadnych czarów – zwykłe codzienne trudności nie zniknęły, tylko po prostu nauczyłem się z nimi odpowiednio postępować. Krótko mówiąc – dojrzałem. Pozdrawiam, Piotr.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.