Mitingi gr. AA Pogoda Ducha w czasie pandemii:

Oto info. nt. mitingów grupy AA Pogoda Ducha:


Od dnia dzisiejszego, aż do odwołania wtorkowe mitingi będą odbywały się o godz. 19:00 w dwóch salach jednocześnie, każdy dla maksymalnie pięciu uczestników. 

Aby zapewnić miejsce dla tych, którzy potrzebują kontaktu bezpośredniego z innymi alkoholikami prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w mitingu stacjonarnym wysyłając smsa ze swoim imieniem pod nr. tel. 577 766 009 podając dzień i godzinę mitingu,

np: Grzegorz, wtorek godz. 19:00.

Jeżeli zgłosi się więcej niż 10 osób wprowadzimy kolejny miting w tym dniu o godz. 18:00 (także do 2 sal).


Ponadto działają mitingi on-line. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej grupy Wsparcie 1,2,3:  www.gwk123.org  Mityngi on-line odbywają się w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 21:00.

W razie pytań proszę o kontakt z nr. tel. 577 766 009 (tel. grzecznościowy)

Pogody Ducha

Grzegorz – rzecznik grupy

2 uwagi do wpisu “Mitingi gr. AA Pogoda Ducha w czasie pandemii:

 1. szpinak

  Witam
  Interesuje mnie jak zostały rozwiązane służby na Grupie. Rzecznika, mandatariusza, ,,szklankowego”? Czy każda z tych Grup ma osobne służby? Czy grupy płacą za obie sale, zgodnie z VII Tradycją? Czy jest dwóch prowadzących? Hmm. Co się dzieje jak przyjdzie szósty cierpiący alkoholik? Nie zostanie wpuszczony? Aha co do pewnego zapisu rządowego – prawa o zgromadzeniach – odnosi się na przykład do ulicznych demonstracji i manifestacji wcześniej zgłoszonych władzom gminy lub wojewodzie. Obecnie ich liczebność nie może przekroczyć 5 osób”
  Miting AA nie jest zgromadzeniem. Tak dla przypomnienia nam. Oczywiście każda Grupa AA jest niezależna, jedynym warunkiem jest nasz jedyny cel. Niesienia posłania alkoholikowi, który cierpi. Pogody Ducha
  Może odpowiedź na te pytana ułatwi działanie Grup AA?

  Polubienie

 2. Gregory

  Cześć.
  Co do podstawy prawnej, to obowiązuje nas, tak jak i całe społeczeństwo, rozporządzenie Ministra Zdrowia. Powołujesz się na przepisy w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach, która dotyczy innej materii (zgromadzeń publicznych). Rozporządzenie stanowi, że od soboty 24 października wprowadzone zostaje „ograniczenie imprez, spotkań i zebrań oraz zgromadzeń publicznych do pięciu osób spoza gospodarstwa domowego”.
  Nauczeni przykrymi doświadczeniami z wiosny tego roku mając świadomość, jak bardzo niektórym z nas potrzebny jest bezpośredni kontakt z innym alkoholikiem, nie zawieszamy mitingów, ale dostosowujemy ich formę do obowiązujących ograniczeń. Co nie jest sprawą najłatwiejszą, ale podejmujemy się tego trudu.
  W związku z tym nie stworzyliśmy na czas pandemii nowych grup, ale w poczuciu odpowiedzialności i wzajemnej troski rozszerzamy niesienie posłania AA na większą ilość mitingów. Potrzeba tylko rąk do pracy i otwartości, więc na wagę złota jest każdy, kto może poprowadzić miting i dopilnować dodatkowej salki. Każda grupa może przecież wypracować własny sposób reakcji na te trudne czasy. Jeżeli mamy do wyboru zawieszenie mitingów lub prowadzenie ich z ograniczeniami, to wybieramy to drugie. Jeśli przyjdzie ” szósty cierpiący alkoholik” to zapewne ten który już nie cierpi zwolni dla niego miejsce. Ażeby ograniczyć takie sytuacje i mieć możliwość reagowania na zwiększone zapotrzebowanie na miejsce prosimy aby chęć wzięcia udziału w mitingu zgłaszać wcześniej smsem.
  Pogody ducha.
  Gregory

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.