Jak przestać pić?

Jeśli jesteś alkoholikiem nie poradzisz sobie z tym problemem sam. To co powinieneś zrobić aby przestać pić to zwrócenie się o pomoc do innych.

Jak przestać pić? – pomogą Ci Anonimowi Alkoholicy.

Możesz wybrać drogę Anonimowych Alkoholików i programu 12 kroków. Poszukaj mitingów AA w swoim mieście i zacznij chodzić na mitingi. Ważne jest abyś na początku chodził na różne mitingi (np. 10 różnych) i znalazł ten gdzie czujesz się dobrze. Mitingi są naprawdę różne (ze względu na różnorodność osób które je tworzą) i nie wolno Ci absolutnie zrażać się do AA na podstawie 1 czy dwóch mitingów. Szukaj dotąd aż znajdziesz miting, który Ci odpowiada.

W moim odczuciu ważne jest abyś wybrał miting na który przychodzą „sponsorzy” czyli osoby, które zrealizowały juz program 12 kroków i pomagają przejść przez niego innym alkoholikom. Miting na którym są „sponsorzy” poznasz po tym, że na początku mitingu prowadzący zadaje pytanie: Czy są wśród nas osoby, które chcą się podjąć służby sponsorowania?. Po tym pytaniu takie osoby podnoszą rękę. Jest to dla wszystkich informacja, że takie osoby można poprosić o pomoc przy realizacji programu 12 kroków.

Jak przestać pić? – wysiłek, który się opłaca.

Trzeźwienie z alkoholizmu to proces, który wymaga wysiłku ale opłaca się po stokroć. Realizacja programu 12 kroków wymaga siły, odwagi, czasu … jest bardzo ciekawą przygodą. Przynosi ulgę, prawdziwą zmianę. Daje nowe życie.